Anks @ Pilot Bootcamp – Day 10

anks 04 Mar , 2016 0 comments bootcamp

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęły się 2 godziny później, o 11 – wykorzystałam to na obskoczenie paru ingressowych misji, bo do badża już niedaleko.

Nowych tasków nie było, bo mieliśmy wciąż do dokończenia sporo z poprzednich dni. Było już czuć, że jest luz, bo najgorsze za nami, a ludzie po wczoraj skacowani 😛

Pobawiłam się dalej Boostrapem, zrobiłam konwersję paru stron na hamla, dodałam I18n i translacje. Z tymi ostatnimi mocno się męczyłam, bo wywaliły mi testy, w adresach było podwójnie “en/en”, no i przestał mi działać switcher języków. Ale się udało 😉 Na sam koniec doszła jeszcze paginacja i podpięcie pod New Relica. Z dużych rzeczy została mi jeszcze autoryzacja Facebooka, wysyłanie maili po rejestracji i jeszcze wrzucanie obrazków na S3. Ale najpierw chcę doprowadzić do porządku testy (pozamieniać stringi na translacje), dokończyć tłumaczenia i przekonwertować widoki na hamla.

Aktualnie appka prezentuje się tak: http://bootcamp8-matisnape.herokuapp.com/

W tym miejscu (chociaż czyniłam to też osobiście) chciałam podziękować mentorom i organizatorom za te zajebiste 2 tygodnie roboty. Było ekstra i mam nadzieję, że w przyszłości nie zapomnę tego, czego się nauczyłam i będę mogła się odwdzięczyć mentorowaniem na kolejnych edycjach. Ale zanim to nastąpi, chcę jeszcze nauczyć się paru rzeczy, poanalizować to, co kodziłam, na spokojnie. No i chciałabym jakoś zgrabnie przejść do robienia devowych rzeczy, pokodzić jakieś swoje rzeczki.

Ogólnie super inicjatywa i świetne jest to, że była to praca indywidualna, a nie w grupach.

Z ciekawostek mojego projektu:

  • zakodziłam 433 commitów
  • najwięcej commitowałam w okolicach godz. 16
  • z 93 issues, mam zamkniętych 75 i kolejnych kilka czeka na sprawdzenie
  • 12 mentorów klonowało moje repo do sprawdzania
  • dodałam sobie hooka na Slacka i teraz przychodzą mi notyfikacje o buildach i deployach <3

Written By anks

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.