Anks @ Pilot Bootcamp – Day 9

anks 04 Mar , 2016 0 comments bootcamp

W końcu zaczęłam kumać. Po logowaniu to wszystko już proste. Napisałam praktycznie samodzielnie rejestrację użytkownika z hashowaniem hasła – po Bootcampie dodam jeszcze edytowanie konta i usuwanie.

Dodałam też redirect po zalogowaniu do poprzedniej strony (czyli tej, z której zostało logowanie wywołane).

Następna rzecz to ładne URLe dla samochodów i randomowe dla place rentów – przy tym ostatnim wjechała migracja do bazy danych – ogarnęłam z pomocą blogasków i stack overflowów. Jak już będę haxxorem, to też będę pisać takiego blogaska, żeby pomagać takim początkującym userom jak ja teraz.

No a poza tym – zaczęliśmy bawić się z Bootstrapem, więc aktualnie appka wygląda już nieco ładniej 🙂 Pokazałam ją już QA-om to znaleźli parę bugów, trolle jedne 😛 Przy okazji dowiedziałam się, że na heroku nie miałam ustawionego rake’a na migracje, w związku z czym logowanie i rejestracja mi nie działały.

Na koniec dnia mieliśmy prezki potencjalnych pracodawców (to w sumie fajne uczucie, że niewiele nas dzieli od tego, żeby zostać junior devem), podziękowania dla wszystkich mentorów i niezastąpionej Emilii, która ogarnęła cały event i celebracja piwem.

 

Written By anks

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.